18.03.2017 1. FC Viktorie Přerov - FK Nový Jičín 0:3 (0:1)

18.03.2017 16:43

Po tvrdé zimní přípravě s novým trenérem Pavlem Hajným a s řadou přípravných utkání se silnými soupeři, vstoupili fotbalisté Nového Jičína do jarní části soutěže z nezáviděníhodného 14. místa tabulky  s odhodláním úspěšného vstupu s cílem co nejdříve se ze současné pozice dostat, což se jim se soupeřem, který měl v tabulce o šest bodů navíc, podařilo. Jak se dalo předpokládat, začali domácí, kteří byli v tomto utkání mírným favoritem, útočnou hrou, která trvala v podstatě první čtvrthodinku, s několika rohovými a přímými kopy, s nimiž si obrana hostí s brankářem Ognyanovem poradila. Pak se již více začali osmělovat hosté a přišla jejich první šance ke skórování, ale střela Macíčka bez přípravy po centru Krčuly mířila nad branku. Hosté se poté stále snažili ztéci branku domácích, hráli útočně se zajištěnou obranou a vytvářeli si postupně další dobré šance. Po přímém kopu Farkase mířila hlavička stopera Maliny nad břevno, po krásném úniku Macíčka podél postranní čáry  přišla jeho přihrávka před branku na Lokšu, který míč netrefil přesně. Z protiútoku sice přišla určitá šance domácích, avšak obrana hostí si s ní poradila. Po půlhodině hry hlavičkoval po přímém kopu Farkase a odraženém míči slabě Malina, po další rychlé akci střílel Javorek těsně vedle, aby minutu na to se již hosté oprávněně radovali z vedení, když se po akci Juříčka a jeho nezištné přihrávce přesně trefil Krčula - 0:1.  Krátce před přestávkou  se po akci střelce vedoucího gólu dostal míč k Lokšovi, ale jeho zpětná přihrávka nikoho ze spoluhráčů nenašla.
    Hned po rozehrání do druhého poločasu přišla možnost hostí zvýšit skóre, ale Krčula šanci v pokutovém území prováhal. Co se nepodařilo jemu, podařilo se novojičínskému ostrostřelci Lokšovi chvíli později, když  po krásné akci Juříčka  přidal přesnou střelou k tyči přes dva obránce  druhý „zářez“ - 0:2. To už byli hosté zcela „na koni“, když hráli v pohodě, dobře kombinovali, což je asi poněkud uspokojilo a tak se dostali „ke slovu“ i domácí, jímž patřila další desetiminutovka.  V ní se vytáhl brankář Ognyanov, když bravurně vyškrábl nad břevno míč mířící do jeho branky po střele Dostála a poté odvracel Farkas na poslední chvíli  nebezpečnou akci domácích. Pak už se potřetí radovali hosté, když Lokša po obráncem vyraženém míči prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě brankáře Spáčila - 0:3. Závěr utkání již byl plně v režii Nového Jičína se šancemi Juříčka, jehož střelu vyrazil domácí brankář na roh a stejně si poradil i se superšancí Lokši, který dostal nezištnou přihrávku od Juříčka, ale domácí brankář mu umístěnou, i když ne silnou střelu vyškrábl na roh. Hosté si poté  po delší době, a hned napoprvé v jarní části, mohli po dobré hře se zaslouženým vítězstvím zakřičet v šatně po utkání vítězný „chorál“ …

Nový Jičín: Ognyanov - Javorek, Malina, Nippert, Farkas - Krčula (79. Uhlíř), Švec, Juříček, P. Macíček - Opatřil (85. Staněk), Lokša (87. Smolarčík).
Branky: 36. Krčula, 47. a 70. Lokša, ŽK: Bubeník, Koller - Krčula, rozhodčí: Vojáček - Běhal, Kondler, diváci: 110.

Trenér Pavel Hajný: „Začátek utkání byl z naší strany špatný, bylo vidět, že  i když se kluci před zápasem hecovali, tak bylo vidět, že jsou nervózní a v podstatě jsme asi  pokračovali v těch výkonech, co byly na podzim a kdybychom dostali branku, tak se utkání mohlo vyvíjet úplně jinak. Naštěstí pro nás jsme to přežili, v podstatě jsme se po té dvacáté pětadvacáté minutě dostali do hry,  dali jsme branku a myslím, že se ukázalo, že  kombinačně v tom středu jsme byli lepší než soupeř a podruhé brance si myslím, že tam už to bylo jasné a bylo ještě otázkou jestli dáme další branky, protože k tomu tam bylo určitě šancí dost. Myslím si, že nakonec jsme to,  i přes ten špatný začátek, zvládli ke spokojenosti“.