16.10.2016 FK Šumperk - FK Nový Jičín 2:1 (1:0)

16.10.2016 17:50
    Po výborném utkání s výhrou minulý týden nad béčkem Opavy, jeli fotbalisté Nového Jičína k dalšímu utkání na hřišti nováčka soutěže s cílem opět bodovat, což se jim nakonec po úplně jiné hře, nepodařilo. V utkání, ve kterém hráli hosté jakoby o šest bodů, aby se odpoutali z nepříliš příznivého místa v tabulce, se hrála od počátku oboustranně opatrná hra vycházející ze zajištěných obran. Do první vážnější šance se dostali po čtvrthodině hry hosté, ale Lokša po centru Farkase  hlavičkoval z dobré pozice vedle branky Pak ještě přišla krásná akce   Macíčka od půli hřiště, ale jeho přihrávce na nabíhajícího Lokšu chyběla přesnost. Pak již udeřili domácí, kteří se o dvě minuty později dostali do vedení, když si na centr Rýznara od postranní čáry naběhl do pokutového území Podhorný a nikým neatakován překonal hlavičkou Klepka - 1:0. Hosté se snažili o změnu stavu a vytvořili si dvě dobré gólovky, které však zůstaly nevyužity. Po akci Kalicha s Opatřilem vytěsnil domácí brankář konečky prstů mimo branku střelu Lokši a na Farkasův přímý kop do šestnáctky nabíhající Smolarčík hlavou nedosáhl. Krátce poté se vytáhl na druhé straně novojičínský gólman Klepek, který vyřešil situaci v šestnáctce po trmě vrmě a střele Horáka, o něco později si na přímý kop naběhl opět do šestnáctky ne zcela hlídaný Rýznar, ale naštěstí pro hosty na míč hlavou nedosáhl.
    Podobný průběh hry jako v prvním, měl od počátku i druhý poločas. Hosté ve snaze alespoň vyrovnat se v přemíře „aktivity a bojovnosti“ dopouštěli dosti nepřesností v rozehrávce  a s dlouhými nakopávanými míči dopředu si domácí obrana vcelku bez problémů poradila. Celkově se dá se říci, že se hrálo mezi šestnáctkami a bez vyložených šancí, co prošlo dovnitř, to vyřešily obrany a brankáři. Po čtvrthodině hry přišla rychlá akce Lokši a jeho přihrávkou Uhlířovi, jehož centr byl sražen na roh. Hosté postupně zvyšovali tlak, vytvořili si určitou herní převahu, ale to bylo vše. Po bombě kapitána Švece z dálky, s níž si domácí brankář poradil a pěkné akci Uhlíře s jemnou přihrávkou přes obranu, na níž Juříček v šestnáctce nedosáhl, přišla  chyba Opatřila při rozehrávce, po níž se míč dostal na hranici šestnáctky k volnému, minutu před tím střídajícímu Rozsívalovi, který překonal Klepka střelou k tyči podruhé - 2:0. Naději hostům na zkorigování stavu dal  rovněž krátce před tím střídající Nippert, který si čtvrt hodiny před koncem naběhl před branku na míč z rohového kopu a hlavou snížil na 2:1. Hosté se  poté i dále snažili dosáhnout alespoň vyrovnání a stále se dobývali před pokutové území domácích. Těm, jak se zdálo, i jednobrankové vedení stačilo a hráli hru i s určitým zdržováním, s čímž dotáhli zápas ke konečnému, pro ně, vzhledem k postavení v tabulce, velice důležitému vítězství, když jim v něm nezabránila ani poslední akce hostí, při níž domácí  brankář Blaha vyboxoval do bezpečí dlouhý centr Farkase. Nový Jičín si tím před posledními čtyřmi zápasy podzimu, v nichž hraje 2 x venku (Frýdlant a Nové Sady) a 2 x doma (Dolní Benešov a Rýmařov) dosti pohoršil postavení ve spodní části tabulky.

Nový Jičín: Klepek - Kalich, Pavel Macíček, Javorek, Farkas - Opatřil (79. Pokorný), Juříček, Švec, Uhlíř - Lokša, Smolarčík (69. Nippert).
Branky: 24. Podhorný, 71. Rozsíval - 75. Nippert, ŽK: Rozsíval - Smolarčík, Javorek, rozhodčí: Novák - Galásek, Šištík, diváci: 90.

Trenér Alois Holub: „Tak velké zklamání, protože jsme se připravovali na to, že tady jedeme pro šest bodů, když jsme tady chtěli uhrát minimálně bod. Mužstvo bylo připravováno na to, aby hrálo agresivní, tvrdý fotbal, což jsme hráli jen do dvacáté minuty. Pak jsme po hrubé chybě dostali branku, od té doby jakoby jsme byli opařeni. Druhý poločas jsme šli do toho, že do dvacáté minuty musíme vyrovnat, ale místo toho, abychom se dostali jednoduše ven z akce, jsme si v rohu za šestnáctkou přihrávali balón, o který jsme přišli a domácí zvýšili na dva nula. Ani za tohoto stavu jsme nesložili zbraně, hráli jsme, řekl bych, že jsme soupeře přišpendlili před jeho šestnáctku, ale to je všechno. Velice dobře vyšlo střídání, po němž dal Nippert kontaktní gól,  jenomže to bylo pozdě, my se musíme dostat do vedení a ne čekat až prohráváme.  Bohužel nehodnotím to nijak, jedině co se dá říci jednoduchým slovem lajdáctví, protože něco si říkáme a není to splněno …“.