16.05.2015 Valašské Meziříčí - FK Nový Jičín 1:1 (1:0)

16.05.2015 19:07

Na hřišti dvanáctého celku tabulky si hosté  až do desáté minuty vynutili mírnou převahu s docela slibnými akcemi ke skórování, z nichž však nic nevytěžil, aby sami nakonec inkasovali. Stalo se  poté, co se neujala  akce Kalicha s následným rohovým kopem, po němž přišel po nenápadném protiútoku rohový kop na druhé straně, po kterém se hlavou trefil ze skrumáže z blízka Ješko - 1:0. Hosty gól domácích sice poněkud zaskočil, ale i tak se vrhli do dalšího útočení, z něhož mohli za několik minut vyrovnat, pokud by z útočné akce neskončila střela Juříčka jen na tyči branky domácího Kmecika, odkud se odrazila do pole. Pak se hra na delší dobu docela vyrovnala, teprve až po dalších dvaceti minutách hry přišla nebezpečná akce hostí, kterou vypracoval kapitán Švec s přihrávkou na Cigánka, jehož střelou ze třiceti metrů domácí brankář s námahou vyrazil na roh, po něm přišel rychlý protiútok domácích, z něhož šla nebezpečná střela Kufy jen o „fous“ mimo pravou tyč Šromovy branky. Až do přestávky se střídaly jakoby „útočné“ akce na obou stranách, do branky z nich však nic nepadlo, když zejména přímý kop Cigánka s Farkasovým centrem do šestnáctky domácích a Cigánkův centr do pokutového území, byly pro domácí velmi nebezpečné.
    Od úvodu druhého poločasu začali aktivněji hosté, kteří si vytvořili hned několik dobrých brankových příležitostí, z nichž se jim podařilo i vyrovnat. Hned po rozehrání ze středu hřiště střílel tvrdě, ale vedle branky  Lokša, po následném rohovém kopu a další rychlé akci, která skončila na hranici domácí šestnáctky, se po další líbivé kombinační akci dostal míč od Kalicha přes hřiště na Farkase, aby z jeho kopačky skončil po krásné křížné střele snad ze třiceti metrů za zády domácího gólmana - 1:1. Také v další části utkání dobrá hra zadních řad hostí domácím mnoho nepovolila, na druhé straně se  hosté snažili dobrou kombinační hrou, ale zejména dlouhými míči dopředu překonat domácí obranu, hra se však odbývala více méně mezi šestnáctkami, ani jedno z mužstev si však žádnou vyloženě gólovou situaci nevytvořilo. Docela dobrou příležitost ke změně skóre měl čtvrt hodiny před koncem Lokša, jeho střela však jen těsně minula levou tyč branky Kmecika, na druhé straně Šrom „kontrolovat“ centr střídajícího Lasovského, který prošel celým pokutovým územím hostí až za brankovou čáru. V závěru utkání vyvinuli domácí určitý tlak se snahou změnit stav ve svůj prospěch, což však hosté pozornou hrou nedopustili, čímž si odvezli z derby utkání zasloužený bod a rozšířili tak počet jarních zápasů bez prohry na deset.

Trenér Nového Jičína Jan Pejša: „Stejně jako v předcházejících zápasech jsme nezvládli začátek utkání, když jsme vlastně inkasovali z prvního rohu soupeře a kdy jsme nedůsledností při bránění rohu pustili soupeře do vedení. V prvním poločase jsme měli, mám dojem, že tři gólové příležitosti, které jsme však k naší škodě neproměnili, takže vlastně už třetí zápas po sobě prohráváme poločasy, ale kluci to nezabalili, chtěli s tím stavem něco udělat, což se nám ve druhém poločase i podařilo, když Farkas krásnou střelou vyrovnal. Pak jsme ještě nějakých deset patnáct minut byli aktivní, měli jsme takové pološance, které jsme nedokázali proměnit, pak jsme se zbytečně zatáhli až před naše pokutové území a dovolili jsme domácím  hrát, naštěstí se soupeř nedokázal prosadit, jenže  taky  my jsme náznaky brejkových situací nedokázali využít, takže z mého pohledu je to zasloužená remíza“.

Branky:              10. Ješko - 55. Farkas
ŽK:                       Macíček - Juříček, Lokša, Farkas
Rozhodčí:          Vrťo - Richtár, Vlček
Diváci:                 40
Sestava FK NJ: Šrom - Molnár, Bajer, Cigánek, Farkas - Kalich, Švec, Juříček, Nippert - Švancer, Lokša

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ: Sobota 23. května od 16:30 hod., FK NOVÝ JIČÍN - FC TVD SLAVIČÍN