15.04.2017 FK Jeseník - FK Nový Jičín 1 : 4 ( 1:2 )

15.04.2017 18:16

Tak to byla opět „jízda“ se čtyřgólovou nadílkou, tentokráte „velikonoční“, kterou si odnesl ze svého hřiště domácí  nováček soutěže Jeseník… Na krásném trávníku se proti celku, který oba jarní domácí zápasy vyhrál, ale v minulém kole dostal „šestku“ ve Frýdlantu, pustili hosté od začátku zhurta a hned naznačili, že si stejně jako v předcházejících čtyřech zápasech, nepřijeli pro nic jiného než pro tři body, což se ji  nakonec po výborném výkonu i podařilo. Domácí si sice po dvou minutách hry vytvořili určitou šanci, když se míč od kapitána Švece dostal nechtěně k Navrátilovi, s jehož slabou střelou si však brankář Ognyanov lehce poradil, poté ještě novojičínská obrana vyřešila před svojí brankou situaci po přímém kopu Karakasidise, ale to byla na dlouhé minuty z jejich strany vše. Pak už převzali „otěže“ utkání do svých rukou hosté, kteří svoji aktivitu zúročili v osmé minutě, po předcházejících třech rohových kopech, vedoucím gólem, o který se postaral Pavel Macíček, když  se po rychlé akci s finální přihrávkou od Lokši trefil za záda Pastuchy poprvé - 0:1. Zatímco domácí byli gólem docela „zmrazeni“, hosté pokračovali v další  nátlakové hře, když si v dalších třiceti minutách vytvořili dobrou kombinační hrou na krátko výraznou převahu s  s množstvím velmi dobrých příležitostí dát druhý gól, ale  z mnoha rychlých útočných akcí i z několika přímých kopů nic nevytěžili. Největší šanci měl Juříček, ale  domácí brankář mu bombu z dobré pozice s námahou vyrazil, ale gólem „zaváněly“ i další akce Lokši, Krčuly, Opatřila a Macíčka. Pořekadlo „nedáš dostaneš“ platilo i tentokrát, protože se gól podařilo dát na druhé straně domácím, když se po rohovém kopu dostal odražený míč znovu k Minkovi, který jej poslal do „vápna“, kde se obranou nepokrytý Macura trefil do sítě zblízka hlavou - 1:1. Z vyrovnání se hosté rychle oklepali a znovu se pustili do soupeře, což jim přineslo úspěch v podobě druhé branky Ta přišla krátce poté, co se vynikajícím zákrokem blýskl Ognyanov, který skoro zázračně vyrazil střelu Navrátila mířící do „vinglu“ jeho branky, aby již „na cestě do šaten“ se krásně uvolnil Macíček,  z jehož nezištné přihrávky nedal nabíhající Lokša domácímu gólmanovi pražádnou šanci vyniknout - 1:2.
    Jak hosté útočně skončili první poločas, tak začali hned od začátku druhé půle. Po několika útočných pokusech, které zatím další gól nepřinesly, přišla na konci první čtvrthodinky, po akci Kalicha superšance   Lokši, který chtěl lobem překonat vyběhnutého brankáře, ale míč z jeho kopačky skončil mimo branku. Vše si novojičínský kanonýr vynahradil již o minutu později, když si po další pěkné kombinační akci spoluhráčů a zpětné přihrávce od Opatřila od brankové čáry, připsal na své konto bombou pod břevno jubilejní dvacátý gól této sezóny - 1:3. Brzy po třetím gólu přišly sice dvě docela slibné akce domácích, ale ani nebezpečná hlavička  Macury po přímém kopu snížení nepřinesla, další akce Furika skončila na boční síti branky hostí. Další snaha Jeseníku končila vždy na pozorné obraně hostí, kteří již v podstatě až do konce utkání ovládli hru a stále se dostávali do dalších dobrých situací ke vstřelení branky. Brzy poté, co hostům nevyšel rychlý brejk tři na dva a brankář Pastucha si poradil se střelou Opatřila i s následnou hlavičkou Maliny  po přímém kopu Farkase, přišel čtvrtý zářez Novojičínských, o který se postaral po předcházející akci Lokši a odraženém míči, střelou po zemi k tyči z pětadvaceti metrů Juříček - 1:4. V pohodě hrající hosté utkání, v němž byli po celý zápas jasně lepším celkem,  dotáhli do zcela jasného vítězství, čímž zaokrouhlili počet jarních zápasů za tři body k číslu pět s počtem dvaceti vstřelených branek.
Nový Jičín: Ognyanov - Pavel Macíček, Malina, Javorek, Farkas - Kalich (84. Jakub Macíček), Juříček, Opatřil (83. Smolarčík) - Krčula (72. Uhlíř), Lokša.
Branky: 36. Macura - 8. P. Macíček, 45. a 58. Lokša, 77. Juříček, ŽK: Minka - Krčula, Juříček, rozhodčí: Podhajský - Gremčal, Malčánek, diváci: 290.
Trenér Pavel Hajný: „Tak určitě je spokojenost, protože jsme dali opět čtyři a myslím si, že zcela zaslouženě i když vítězství mohlo být ještě vyšší, šance na to byly. Brzy jsme opět vedli, pak jsme sice inkasovali po standartní situaci, ale dosti nám pomohl gól v poslední minutě první půle.  Bylo vidět, že od začátku druhého poločasu jsme měli hru jasně ve své moci, dali jsme na tři jedna, mohlo to být čtyři, ale byla tam tak desetiminutová pasáž, kdy jsme dobře nehráli, zbytečně jsme vodili míč  a byli jsme roztaženi, ale pak jsme ten čtvrtý gól přece jen přidali a již to bylo zcela jasné“.
Manažer Alois Holub: Naši kluci hrají ve velké pohodě, mají nasazení, vůli po vítězství, což se prokazuje průměrem čtyři góly na zápas, což je taky fantazie. Takže teď nezbývá než co jiného popřát, ať o jde dále pokud to půjde a já doufám, že tady tyto výborné výsledky pomohou k tomu, aby přišli i naši příznivci se podívat, jak to kluci hrají.“