13.02.2016 FK NOVÝ JIČÍN - TJ SOKOL ÚSTÍ U HRANIC 2:2 (0:2)

14.02.2016 10:36

Téměř celý první poločas měl v dalším přípravném utkání novojičínských fotbalistů o něco navrch soupeř, který je po podzimu na druhém místě krajského přeboru olomouckého kraje, v němž bojuje o postup. Svoji územní převahu vyjádřili hosté již na konci první desetiminutovky, kdy se po několika rohových kopech dostal míč k volnému Šnejdrlemu, který střelou z deseti metrů překonal Šroma v domácí brance poprvé - 0:1.  Poté se do určité šance dostal po přihrávce od Lokši před branku Seidler, ale brankář hostí mu snahu po vyrovnání vystihl.  Důraznější hosté i nadále nebezpečně útočili, k čemuž využívali každé nepřesnosti domácích v rozehrávce, po jedné z útočných akcí se dostal míč do skrumáže před domácí brankou, kde se nejlépe orientoval Pokorný, který překonal Šroma podruhé - 0:2.  Krátce na to přišla velká šance domácích, do níž se po akci Seidlera dostal před brankou hostí Kalich, ale míč netrefil. Do konce poločasu se domácí více tlačili do šestnáctky hostí, ale gól se jim vstřelit nepodařilo a tak mohli odejít do šatny spokojenější hosté.
    Atak ke změně nepříznivého stavu zahájil pět minut po přestávce kapitán Švec, jehož bomba ze třiceti metrů se odrazila od tyče za záda brankáře hostí - 1:2. Ale nezaháleli ani Ústečtí, kteří v rozmezí pěti minut trefili třikrát břevno branky střídajícího Tichánka. To už byla hra vyrovnaná a útoky se docela střídaly na obou stranách. Po centru Kalicha trefil před brankou hostí špatně míč stoper Nippert, na druhé straně vyrážel Tichánek míč nad břevno, chvíli poté zabránil v pádu hráči hostí ke vstřelení třetího gól. Poslední čtvrthodinka hry patřila domácím, kteří se nakonec dočkali i vyrovnání. Nejdříve šla technická střela Juříčka těsně vedle, poté střela téhož hráče „olízla“ břevno ústecké branky, v zápětí vyrazil brankář Ústí bombu Lokši, aby po dvou minutách se již domácí kanonýr mohl radovat, když se po přihrávce od v poločase střídajícího Staňka, trefil bombou z osmnácti metrů přesně k tyči - 2:2.  Krátce na to mohli domácí dát i třetí gól, to by však musel Švec po rychlém protiútoku hned čtveřice hráčů, trefit jinak než jen do náruče brankáře soupeře. Když v samotném závěru vyrazil Tichánek střelu útočníka hostí, jehož následná rána mířila vedle branky a na druhé straně si stejně poradil se střelou Seidlera i brankář soupeře, skončilo utkání nakonec docela spravedlivě remízou.
Trenér Jan Pejša: „Bylo to remízové utkání, kdy si obě mužstva vypracovala spoustu šancí, takže ten výsledek mohl být na konec daleko divočejší. Musím říct, že ač soupeř hraje krajský přebor, tak to byl velmi kvalitní tým, který  nám ukázal na spoustu našich nedostatků, na kterých budeme muset pracovat“.

Nový Jičín: Šrom (46. Tichánek) - Pokorný, Malina, Nippert, Švancer - Kalich, Zmatek (46. Staněk), Švec, Juříček - Lokša, Seidler.
Branky: 51. Švec, 80. Lokša - 9. Šnejdrle, 23. Pokorný, rozhodčí: David - Sladký, Hnila.