11.04.2015 FK Nový Jičín - MFK Havířov 4:2 (1:0)

12.04.2015 10:00

Po třech úvodních utkáních jarní části, v nichž ztratili jen dva body za remízu u favorizované Mohelnice, zahájili novojičínští fotbalisté utkání se skoro sousedem v tabulce velmi nebojácně, útočně s cílem naplno bodovat, což se jim po devadesáti minutách hry i podařilo, když svého soupeře, až na určitý „výpadek“  po čtyřbrankovém vedení, zcela přehráli.  To, jak by se utkání „nabuzených“ domácích mohlo vyvíjet, naznačila akce hned na konci úvodní minuty, kdy se Lokša  po nedorozumění mezi obránci hostí dostal k míči, ale osamocen  před brankářem Smětákem volil místo přímé střely  přihrávku na nabíhajícího Rybaříka, který však střílel slabě a vedle branky. Domácí, kteří hráli od začátku velmi aktivně, tentokrát s přesnou rozehrávkou vycházející se zajištěné obrany, v podstatě až do třicáté minuty neumožnili soupeři vytvořit si žádnou šanci k ohrožení branky Šroma a sami si vytvořili několik dalších výborných šancí ke skórování. V desáté minutě našel Cigánek krásnou přihrávkou Lokšu, ten poslal míč do pokutového území hostí Rybaříkovi, který osamocen v dobré pozici střílel v pádu vedle, poté vystihl Lokša  špatnou rozehrávku mezi obránci a přes Babiče střílel vedle, stejně jako skončila střela kapitána Švece ze třiceti metrů. Krátce po půlhodině hry přišla další velká šance domácích, když si Lokša „udělal“ v šestnáctce obránce Babiče, ale jeho střela byla na poslední chvíli sražena na roh, poté po pěkné akci Cigánka a následném rohovém kopu, skončila hlavička nabíhajícího stopera Maliny rovněž těsně vedle. Teprve poté se dostali „ke slovu“ hosté, když se nejdříve dostal po akci Matušoviče míč do „malého vápna“ na Wojnara, jehož střelu musel srážet s námahou  Malina mimo branku, poté prošel míč z přímého kopu Matušoviče  bez ataku spoluhráčů celým pokutovým územím až za brankovou čáru. Až teprve v samotném závěru první půle vycítili domácí hrozbu ze strany hostí, začali opět útočit a na „cestě do šatny“ sami udeřili, když se k rohovému kopu postavil Rybařík a míč z jeho kopačky skočil nikým neatakován v síti brankáře Smětáka - 1:0.
    Stejně jako první poločas, začali domácí útočně i po změně stran, z čehož vytěžili i druhý gól, z kopačky ostrostřelce Lokši, který se krásně uvolnil přes tři obránce a nekompromisně zakončil střelou k tyči - 2:0. Ale to nebylo z jeho strany vše, neboť se  o tři minuty později  po přihrávce od Rybaříka a dalším krásném uvolnění, postaral o třígólové vedení, když nedal brankáři hostí žádnou šanci vyniknout - 3:0.  Další chvíle domácího nejúspěšnějšího střelce ukázat proč je na druhém místě divizní střelecké tabulky,  přišla o devět minut později, když se k němu po další nezištné přihrávce od Rybaříka  dostal míč, který poslal za záda brankáře hostí, čímž dosáhl čistého hattricku, po dlouhé době k vidění na novojičínském stadionu - 4:0. Pak si domácí, snad uspokojeni vysokým vedením, dopřáli určité „laxnosti“ ve svém předcházejícím velmi dobrém výkonu, čehož využili hosté ke vstřelení první branky, o níž se postaral po prvním zaváhání domácí obrany Hottek (4:1), chvíli poté, co střílel Matušovič z přímého kopu vysoko nad branku Šroma, přišel druhý gól hostí, který vstřelil po nepozornosti domácí obrany Gistinger - 4:2 a drama mohlo být „na světě“.   Dva „slepené“ góly nabudily hosty k další aktivitě, z níž si vybojovali dva přímé kopy, které však nedávný extraligový „špílmachr“ Matušovič zahodil, zatímco mezi nimi, se po pěkné rychlé  akci dostal míč po centru Lokši ke střídajícímu Bajerovi, jehož hlavičku vytáhl brankář Směták na tyč své branky, když už ale hráli hosté bez, po druhé žluté kartě vyloučeného Omasty. V samotném závěru utkání se hra ze strany hostí poněkud přitvrdila, na což doplatili druhým oslabením, když jim byl vyloučen po druhé žluté kartě Wojnar. A když v poslední minutě neproměnil velkou šanci střídající Novotný, mohli se domácí oprávněně radovat ze zaslouženého vítězství s veledůležitým ziskem dalších tří bodů, které je poslaly v tabulce výše na 10. místo, jen dva body za osmé Kozlovice.
Trenér Jan Pejša: „Do utkání jsme vstoupili velice dobře, když jsme  pětadvacet minut  kontrolovali hru, hráli jsme tu naši kombinační hru. Bohužel jsme nedokázali využít ty dvě až tři vyložené šance, které jsme měli. Poté jsme trošku znervózněli, vypadli jsme z tempa, naštěstí v poslední minutě první půle dal Rybařík gól a do šaten jsme šli s vedením. Povedl se nám vstup do druhého poločasu, kdy jsme dokázali dát hned na dva nula, následovaly třetí a čtvrtý gól. Po těch čtyřech gólech jsme, bohužel musím říci, že trošku naší lehkovážností jsme pustili soupeře do hry, kdy jsme mu skoro darovali dvě branky. Ten závěr utkání byl i díky těm žlutým a červeným kartám takový nervózní a zápas se jen dohrával. Výsledek čtyři nula mohl být krásný, radost poněkud kazí dva góly soupeře, na druhé straně  je však velká spokojenost a radost ze zisku deseti bodů ze čtyř utkání“.

Branky:              47., 50. a 59. Lokša, 45. Rybařík - 62. Hottek, 70. Gistinger
Rozhodčí:          Dorušák - Běhal, Vojáček
ŽK:                       Švancer, Malina - Trmal, Pištěk,  Wojnar, Omasta,  Hottek
ČK:                      Omasta, Wojnar
Diváci:                145
Sestava FKNJ: Šrom - Molnár, Malina, Cigánek, Farkas - Kalich, Švec, Juříček, Švancer (77. Novotný) - Rybařík (72. Bajer), Lokša (88. Smolarčík).

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ : Sobota 18. dubna v 16 hod., MFK VÍTKOVICE - FK NOVÝ JIČÍN