10.09.2016 FK NOVÝ JIČÍN - FK JESENÍK 2:2 (1:0)

11.09.2016 07:27
    Poté, co byla po prohře v Hranicích výborem FK ukončena po oboustranné dohodě činnost trenéra Trávníka, nastoupili fotbalisté Nového Jičína se zastupujícím trenérem Aloisem Holubem do utkání s nováčkem soutěže odhodláni nechat na hřišti vše pro zisk tolik potřebných tří bodů, což se jim však ani tentokrát nepodařilo, i když stejně jako v předchozím zápase, brzy po zahájení hry vedli. Stalo se poté, co si po zahrání  rohového kopu naběhl před branku Švec a hlavou otevřel skóre utkání - 1:0. Domácí se pustili do soupeře ze všech sil a postupně si po pěkných kombinačních akcích vytvářeli jednu dobrou situaci ke vstřelení dalšího gólu za druhou. Po dvaceti minutách hry dostal míč na hranici pokutového území Lokša, jeho střelu tečoval obránce na roh, krátce poté sek  novojičínskému ostrostřelci nedostal finální míč, po rohovém kopu Farkase jen tak tak nedosáhl hlavou na míč nabíhající Nippert. Pak byl dvakrát blízko ke skórování Smoračík, ale jeho hlavičky, nejdříve po centru  Opatřila a poté od Macíčka, skončily těsně vedle branky. Největší šanci pojistit jednobrankové vedení však měl krátce před přestávkou po nezištné přihrávce od Lokši osamocený Uhlíř, který se mohl zeptat brankáře „kde to chce“, ale míč z jeho kopačky mířící do branky  rukou vybíhající brankář vytěsnil mimo. Hosté toho proti domácím mnoho za celý první poločas, až na jeho samotný závěr, kdy po chybné rozehrávce domácích na půli hřiště musel Malina řešit odvrácením míče na roh nebezpečnou situaci Navrátila, nevymysleli.
    Běžela třetí minuta druhé půle, když se po špatné rozehrávce hostí dostal míč k Lokšovi, který s ním místo do prázdné branky doputoval těsně vedle tyče za brankovou čáru. Bezprostředně poté  i tentokrát opět platilo to nepsané pravidlo nedáš dostaneš, když se po rozehrání od branky dostal míč k Navrátilovi, jehož zastavil v pokutovém území nedovoleně za cenu červené karty stoper Malina a z nařízené penalty se sám faulovaný nemýlil - 1:1. Jenže to nebylo vše, když stoprocentní obrat ve skóre zajistil o čtyři minuty později Kysela, který se po centru Vavrače od postranní čáry trefil hlavou za záda bezmocného Klepka - 1:2. To byla pro domácí obrovská sprcha, z níž se docela těžko vzpamatovávali, ale bojovali dále, což se jim vyplatilo v podobě vyrovnávací branky. Krátce poté, co střílel faulovaný Lokša z přímého kopu ze dvaceti metrů vysoko nad branku, obral Juříček o míč obránce hostí a sám proti brankáři nezaváhal - 2:2. Domácí se hnali do útoku, z toho však mnoho nevymysleli, na druhé straně musela zasahovat obrana proti nebezpečnému útoku hostí, při dalším vyrážel nebezpečnou střelu brankář Klepek. Do konce zbývalo ještě dosti času pro domácí ke vstřelení třetího gólu, což se však i přes velkou snahu nepodařilo, přestože se síly na hřišti po druhé žluté kartě a vyloučení Mlynáře vyrovnaly. Třináct minut před koncem přišla šance Lokši, který dostal přihrávku od Opatřila, ale v průniku na branku mu rozhodčí odpískal faul na brankáře, po jeho ošetření byl v dobré pozici blízko před domácí brankou Navrátil, ale naštěstí střílel docela zbrkla vedle. Když v samotném závěru hosté, zejména díky svému brankáři vyřešili situace po rohových kopech i po přímém kopu Farkase, zůstalo na ukazateli svítit vyrovnané skóre, z čehož měli určitě větší radost hosté, než domácí.

Nový Jičín: Klepek - Pavel Macíček (87. Fertál),  Malina, Nippert, Farkas - Opatřil. Švec, Juříček,  Uhlíř (77. Hrubý),  Smolarčík, (60. Pokorný), Lokša.
Branky: 3. Švec, 63. Juříček - Navrátil, Kysela, ŽK:  Opatřil, Nippert, Lokša, Farkas – Mlynář, Macura, ČK:  Malina - Mlynář
Rozhodčí: Bernatík – Gloser, Liškal
Dváci: 110.
Alois Holub: „Nedali jsme vyloženou tutovku na dva nula, což si myslím, že prakticky rozhodlo o výsledku utkání, protože co nedal Uhlíř je z kategorie umění nedat.  Je pravdou, že druhý poločas, když jsme během pár minut prohrávali dva jedna, je zapotřebí  poděkovat klukům za to, že nedali hlavy dole, že bojovali i o deseti a podařilo se jim vyrovnat  a pak už to byla hra vabank. Je to ztráta z domácího utkání, ale my jsme v takové situaci, že musíme brát bod po bodu“.