10.05.2017 FK Nový Jičín - FK Kozlovice 4:0 (3:0)

10.05.2017 19:14

V předehrávaném utkání 30. kola začali domácí se stejně bodovým soupeřem tak, jak je to na jaře od nich „zvykem“ a to velmi ofenzivně a brzy si vytvořili hned několik velmi dobrých situací ke skórování, ale stejně jako střela Lokši po rychlé kombinační akci, i střela Kalicha po výborné akci Krčuly a jeho zpětné přihrávce od brankové čáry, trefu do sítě soupeře nepřinesly. Jen několik málo minut se zdálo jakoby hosté hru opticky vyrovnali, ale jejich náznak útočné hry brzy ztlumila vedoucí branka domácích. Ta přišla na konci první dvacetiminutovky a postaral se o ni novojičínský „bombarďák“ Lokša, který po krásném centru Farkase poslal míč hlavičkou z pěti metrů do protipohybu brankáře - 1:0. Tentýž hráč měl o šest minut později velkou šanci navýšit skóre, když si po dlouhém nákopu od Švece krásně zpracoval míč, ale jeho střela mířila jen do boční sítě soupeřovy branky. Stále velmi dobře kombinačně a útočně hrající domácí se druhého zásahu do sítě Konečného dočkali po několika dalších velmi nebezpečných útočných akcích, když si Opatřil vyměnil míč s Lokšou, který mu jej dal zpět před branku a bylo to zcela bez  problémů 2:0. Je třeba říci, že domácí měli zcela zřetelnou převahu, když hostům i dobrou obrannou hrou nedovolili zhola nic, naopak ještě skoro na cestu do šaten přidali třetí zásah, o který se postaral po krásném průniku Krčuly až k brankové čáře a jeho zpětné přihrávce přizvednuté obráncem opět Lokša a znovu hlavičkou jako svojí čtyřiadvacátou brankou sezóny - 3:0.
    Uběhlo deset minut druhé půle a domácí se radovali počtvrté  poté, co se kapitán Švec vydal s míčem individuálně od půlící čáry na branku hostí a přesně umístěnou střelou z úhlu  k tyči nedal Konečnému žádnou šanci na úspěch - 4:0. Poté domácí poněkud v tempu ubrali, stále však dobře kombinovali ve středu hřiště a zadní řady si s docela odevzdaným soupeřem, pokud vůbec „něco“ ve směru na branku Ognyanova vymyslel, bez problémů poradili. Obrovskou šanci připsat na ukazatel skóre „pětku“ měl po krásné akci Lokši a jeho nezištné přihrávce Krčula, ale z dobré pozice proti brankáři střílel vedle. Teprve pak přišla první, trochu gólem zavánějící šance hostí, která však skončila i s pomocí teče  domácího obránce těsně vedle tyče Ognyanovy branky. Asi proto, že se domácí viditelně spokojili s vysokým vedením, tak jejich hra i se střídajícími hráči ubyla na razantnosti, což s ubývajícím časem dalo možnost hostům k jakýms takýms útokům směrem na domácí branku. Když už na ukazateli skóre svítila devadesátka, ukázal střídající Smolarčík, jak  se neproměňují stoprocentní šance, když se po přihrávce od rovněž střídajícího Fertála, mohl zeptat brankáře Konečného „kde to chce“, ale místo toho netrefil jeho docela prázdnou branku … a tím utkání, v němž domácí dominovali skoro po celých devadesát minut, skončilo jejich zcela jednoznačným a zaslouženým vítězstvím, kterým prodloužili jarní sérii sedmi vítězství z osmi utkání.
Nový Jičín: Ognyanov - P. Macíček, Malina, Javorek, Farkas - Kalich (60. J. Macíček), Švec, Juříček, Krčula (80. Smolarčík) - Opatřil (74. Fertál), Lokša.
Branky: 21. a 44. Lokša, 37. Opatřil, ŽK:  0 - Makowski, Galetka, rozhodčí: Šimoník –  Slováček, Poláček, diváci: 90.