09.05.2015 FK Nový Jičín - FJ Rýmařov 1:1 (0:0)

09.05.2015 19:00

Hosté, kteří na podzim inkasovali od Nového Jičína pětku, začali od počátku utkání bez respektu a v docela útočném pojetí, z něhož brzy získali dva rohové kopy. Hned po nich přišla první dobrá šance domácího ostrostřelce Lokši, který se prodral po dlouhém autovém vhazování od Farkase přes obránce, ale zakončení se mu nepovedlo. Hned z protiútoku se ukázal na druhé straně nejúspěšnější střelec hostí Šupák, který se probojoval až do šestnáctky domácích, ale jeho zpětná přihrávka  od brankové čáry žádného spoluhráče nenašla. Více vzruchu přinesl až závěr první dvacetiminutovky, kdy se nejdříve po centru Švancera  dostal k míči Juříček, který jej kopl před vybíhajícím brankářem vedle, v zápětí zase musel řešit vyboxováním míče Šrom po tvrdé střele Lesáka, brzy na to jen konečky prstů zachytil míč po akci Šupáka směřující za jeho záda. Také v další fázi hry hosté jen nebránili, ale snažili se  využít každé nepřesnosti domácí, zejména středové řady, v rozehrávce k protiútokům na jejich branku. Z této hry se domácí deset minut před přestávkou přece jen dostali k docela solidní akci, na jejímž konci byl Lokša, který na hranici šestnáctky o míč přišel a jeho další střela z následné akce osmnáct metrů od branky byla obráncem sražena.  Krátce před odchodem do šaten měl velkou šanci ke skórování rýmařovský Šupák, který před vyběhnutým Šromem v pádu překopl branku.
    Od úvodu druhého poločasu se hosté opět pustili do útočení, zatím, co domácí favorit pokračoval v  nepřesné hře, kterou produkoval před přestávkou a trenér Pejša musel u lajny  docela zvýšit hlas. Domácí se přece jen dostali do „gólovky“, když se poté, co Lokša vybojoval rohový kop, dostal míč po jeho provedení  Farkasem  k v úhlu před brankou Kameníka k osamocenému Švancerovi, ten však šanci dostat svůj tým do vedení spálil. Pak přišel rychlý, avšak nezúročený útok Rybaříka, po němž se míč z protiútoku dostal na pět metrů od domácí branky, kde si Balcarem atakovaný Bajer srazil míč přes Šroma do vlastní branky - 0:1. Za pět minut na to se dostal po přihrávce od Rybaříka do  velké šance na vyrovnání novojičínský kanonýr Lokša, ale jeho pokus přehodit vyběhnutého Kameníka, skončil nad jeho brankou. Vyrovnání se však domácí přece jen dočkali a to za několik minut na to, když se po krásné kolmé přihrávce od Lokši, trefil přesnou střelou k tyči branky Rýmařova Švancer - 1:1. V závěru se domácí snažili něco s výsledkem ve svůj prospěch udělat, ale když střelu Lokši z osmnácti metrů, po krásné přihrávce od Bajera brankář Kameník s námahou vyrazil a hosté se docela spokojili s bráněním, a také když zbytek času do konce již nic pro oko diváka pěkného nepřinesl, rozešli se soupeři s vcelku zaslouženou dělbou bodů. Domácí si tak přidali další, na jaře již osmý  neprohraný zápas, ale čekalo se od nich přece jen více …

Trenér Jan Pejša: “Chtěli jsme samozřejmě toto utkání zvládnout vítězně, nakonec můžeme být rádi i za jeden bod, protože Rýmařov se ukázal jako velmi zdatný soupeř i když jsme to věděli, že se opírá o kvalitní hráče ať je to  Jirka Furik, vpředu Šupák, což se prokázalo neboť tihle hráči nám dělali potíže. Bohužel dneska náš výkon nebyl optimální, neumím si to vysvětlit, ale možná na nás trošku dolehla ta tíha předcházejících výsledků, takže jakoby to hráčům poněkud svazovalo nohy, bylo tam spousta nepřesností a individuálních chyb, takže vlastně nakonec ve finále je ten bod pro nás dobrý.“

Trenér Rýmařova Milan Furík: „Tak je jasné, že ta remíza byla asi spravedlivá, beru to. I když jsme sem jeli  s tím, že jsme čekali útočný fotbal a abych řekl pravdu, tak jsem čekal od Jičína ještě více, že se bude tlačit dopředu vzhledem k tomu, jaké má jarní výsledky a ambice. Ale myslím si, že jsme měli více šancí a kdyby nepřišlo ke zranění  našeho klíčového hráče, kapitána Jiřího Furika, tak si myslím, že se ten zápas dal dohrát i do vítězného konce, tam  byl rozhodující moment. Bohužel jsme inkasovali po pěkné akci, v závěru jsme se soustředili na to, abychom ten výsledek udrželi, mohli jsme i vyhrát, ale s výsledkem jsme spokojeni“.

Branky:               70. Švancer - 58. vlastní Bajer
ŽK:                        Juříček – Lesák
Rozhodčí:           Duda - Handlíř, Vidlička
Diváci:                 90
Sestava FK NJ: Šrom - Molnár, Bajer, Cigánek, Farkas - Novotný (68. Smolarčík), Švec, Juříček, Švancer - Rybařík, Lokša.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ: Středa 13. května v 17:00 hod., FK NOVÝ JIČÍN - FC MSA DOLNÍ BENEŠOV