07.05.2016 FC Vsetín - FK Nový Jičín 1:3 (0:2)

07.05.2016 22:25
    Za krásného slunečného počasí nastoupili fotbalisté Nového Jičína na hřišti posledního celku soutěže s odhodláním navázat na zlepšenou hru v předcházejícím vítězném utkání a opět naplno bodat, což se jim nakonec i podařilo, i když  je to nakonec po nevalné hře ve druhém poločase, stálo hodně sil. Po úvodní vzájemné „oťukávací“ hře,  musel v závěru první čtvrthodinky Šrom hned dvakrát řešit vyboxováním míč mimo pokutové území po rohových kopech domácích,  pak se po akci Lokši a zpětné přihrávce od Hrubého dostal  míč na pětadvacet metrů od branky ke Švancerovi, který krásnou střelou „do šibenice“ překonal domácího brankáře Obra poprvé - 0:1. Domácí gól trochu zmrazil, ale v další fázi hry se opět docela nebezpečně začali tlačit směrem k brance Šroma. Do dobré šance k vyrovnání se dostal po přímém kopu Dulíka Vyligůra, ale před Šromem neuspěl stejně jako s hlavičkou o několik minut později. Na konci první půlhodiny se dostal k průniku do šestnáctky domácích Lokša, kde byl nedovoleně zastaven, pro rozhodčího to však situace na penaltu nebyla. Čtyři minuty na to se hosté dočkali druhého úspěchu, když Juříček dal  míč Kalichovi, který jej mezi stopery poslal nabíhajícímu Lokšovi a ten si už věděl rady co s míčem - 0:2. Závěr před přestávkou sice patřil domácím se dvěma rohovými kopy, hosté se však s nimi vypořádali.
    Do druhého poločasu vletěli domácí jako draci, pravděpodobně patřičně v šatně „povzbuzeni“ jejich novým trenérem, a hosté po jejich, zejména dlouhých nakopávaných míčích, nevěděli kam dřív skočit, protože sami míč neudrželi, vázla jim rozehrávka ve středu hřiště, v podstatě se jen bránili a jen málokrát se dostali přes půlící čáru, aniž by vystřelili na domácího brankáře. Šrom i s obranou vyřešili několik nebezpečných situací po rohových kopech a trenér Pejša musel od lavičky zvyšovat hlas, když si jeho svěřenci docela „koledovali“ o gól. Hosté se dostali k určité šanci až po dlouhých dvaceti minutách hry ve druhé půli, když se až před domácí pokutové území probojoval Kalich, chvíli na to přilétl míč po přímém kopu Švancera do domácí šestnáctky k nabíhajícímu Lokšovi, jemuž však scházel malý krůček před Obrem, aby dosáhl na míč. V podstatě první přímou „střelu“ na domácí branku vyprodukoval až dvanáct minut před koncem Lokša, jehož pokus přelobovat od půli hřiště z branky vyběhnutého Obra, skončil neúspěšně. Krátce poté musel na druhé straně vyřešit Šrom hlavičku Mačeka, aby chvíli na to již vytahoval míč ze své sítě, když jej určitě docela překvapil „střelou“ či centrem z úhlu přes něj s odrazem od zadní tyče Surovec - 1:2. Domácí vycítili příležitost k vyrovnání a stálými dlouhými nakopávanými míči se snažili dostávat před i do pokutového území hostí, kde se obrana se Šromem měla stále co otáčet. Rozuzlení a klid do řad hostí přišlo až dvě minuty před koncem, kdy Juříček vystihl špatnou spolupráci domácích stoperů na  půli hřiště, po krátkém běhu poslal míč přesně doleva na volného Lokšu, který si proti domácímu brankáři mazácky poradil podruhé, v této sezóně již po patnácté - 1:3.
Trenér Jan Pejša: „Tak samozřejmě, že nás hřejí tři body za vítězství, jsem přesvědčený, že to bylo zasloužené vítězství, kdy první poločas jsme na hřišti jasně dominovali. Ale zase mně mrzí, že jsme si něco řekli v kabině, jenže druhý poločas přestali kluci plnit pokyny, které měli, zbytečně jsme se a zbrkle zbavovali balónů, hodně nepřesností, čímž jsme vlastně umožnili dostat se soupeři do hry, kdy začal dlouhými balóny nákopy do vápna, takže to bylo pro nás velice nepříjemné a taky se nám to bohužel vymstilo, kdy vlastně po jednom nešťastném centru to zapadlo na zadní tyč a do branky. Naštěstí pro nás jsme dokázali brzy z brejku dát na tři jedna a to už nás vlastně uklidnilo s už jsme to dohráli. Ale zbytečně jsme si ten zápas zkomplikovali  nepřesností až ve druhém poločase.“

Nový Jičín: Šrom - Byrtus, Malina, Farský, Švancer - Kalich, Švec, Juříček, Hrubý - Krčula (86. Fertál), Lokša.
Branky: 81. Surovec - 15. Švancer, 34. a 88. Lokša, ŽK: Jaroš, Zezulka, Valigůra, Dulík - Krčula, Lokša, rozhodčí: Kaloč - Trigas, Řezníček: diváci: 100.