07.03.2015 FK NOVÝ JIČÍN - FK SLÁVIA ORLOVÁ 2:2 (1:2)

08.03.2015 10:00

V osmém přípravném utkání, čtrnáct dní před zahájením jarní sezóny, se domácí fotbalisté, v sestavě bez zraněného Švancera, utkali s dosud relativně nejtěžším soupeřem ze třetí nejvyšší soutěže, se kterým svedli velmi vyrovnaný souboj i s konečným nerozhodným výsledkem. V utkání, v němž  v prvním poločase nastoupili domácí v  sestavě, která by mohla být, podle slov manažera klubu Aloise Holuba, až na malé výjimky, optimální pro jarní části  boje  o záchranu divize, začali domácí dobře a útočnou hrou několikrát docela „vystrašili“ svého o třídu  výše hrajícího soupeře, než se jim podařilo vstřelit vedoucí gól, o který se postaral brzy po čtvrthodině hry „ostrostřelec“ Lokša, když z blízka překonal po přímém kopu Farkase brankáře hostí - 1:0. Avšak neuběhlo mnoho minut a hostům se podařilo stav srovnat, když po rychlé kombinační akci  a centru od postranní čáry, na  který brankář Šrom nedosáhl,  dokopl míč do jeho sítě Kopel - 1:1. I v další fázi se hrál docela pohledný fotbal se střídajícími se útoky na obou stranách.  Velkou šanci na vstřelení druhé branky měl opět Lokša, ale míč po rohovém kopu Rybaříka šel z jeho hlavy jen těsně nad branku. Z další vyrovnané hry se mohli radovat hosté, kterým se podařilo dát vedoucí gól, o nějž se postaral po nedůsledném obranném krytí střelou z blízka do prázdné branky Limanovský - 1:2.

Také od začátku druhého poločasu se snažily oba celky o útočnou hru, z níž vytěžili domácí brzy i vyrovnávací gól, o který se postaral opět Lokša proměněním pokutového kopu nařízeném za nedovolené hraní rukou  hráčem hostí - 2:2. Poté ještě Šrom bravurně zlikvidoval střelu hráče hostí zpoza šestnáctky, pak se již domácí trenér Pejša odhodlal poslat na hřiště s umělou trávou postupně Smolarčíka za Novotného, zraněného Malinu nahradil Nippert, za chvíli se na hřiště místo Kalicha dostal mladý Horák, poté nahradil Rybaříka „ostřílený“ Bajer   a v posledním střídání šel na hřiště za autora obou domácích branek Lokšu další novic v domácím dresu Ihnatišin. A protože se do konce utkání z další vyrovnané hry, i přes oboustranně několik docela slibných akcí, nic  v brankovém skóre nezměnilo, mohli si domácí fotbalisté připsat na své konto i další neprohraný zápas, čímž si dokázali, že by mohli být na velmi důležité jarní boje dobře připraveni.

Sestava Nového Jičína:  Šrom - Molnár, Malina (65. Nippert), Cigánek - Farkas, Kalich (67. Horák), Švec, Juříček, Rybařík (72. Bajer), Novotný (60. Smolarčík) - Lokša (77. Ihnatišin).

Branky: 18. a 50. (p. k.) Lokša - 24. Kopel, 38. Limanovský.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ: Středa 11. března v 17:30 hod., FC BÍLOVEC - FK NOVÝ JIČÍN