06.05.2017 FK NOVÝ JIČÍN – MFK HAVÍŘOV 3 : 1 (0 : 0)

06.05.2017 19:08

Další vydařené utkání s plným bodovým ziskem viděli diváci v Novém Jičíně. Havířov bez potrestaných Miroslava  Matušoviče a Petra Cigánka, kterého známe i z jeho působení v našem mužstvu, nesplnil roli favorita a rozhodně nepotvrdil své postupové ambice.
Naše mužstvo dalo rychle zapomenout na nevydařený druhý poločas ze zápasu s Pustou Polomí (1:1) a od samého začátku svého soupeře přehrávalo. Havířov v podstatě jen bránil, ničím nepřekvapil a zdálo se, že by se spokojil i s bezbrankovou remízou. Naši zahrávali řadu rohových kopů, přicházely šance , ve kterých se nejvíce objevovali Lokša s Opatřilem, ke gólu scházely někdy jen centimetry nebo to byl brankář Směták, který svými zákroky držel svůj tým a byl jeho největší osobností.
    Nástup našeho mužstva do 2. poločasu byl naprosto koncentrovaný, pokračovala převaha a výsledek se dostavil v 51. minutě.  Po jednom z dalších rohových kopů se hlavou na zadní tyči prosadil kapitán mužstva Martin Švec a zajistil svému týmu jednogólové vedení. A netrvalo dlouho a domácí radost pokračovala. V 57. min. se k přímému kopu z cca 23 metrů postavil Radovan Lokša a nechytatelně  střelou do šibenice zvýšil na 2 : 0.  Zaskočení hosté začali hodně kazit a jednu z  jejich chybných rozehrávek vystihl agilní Josef Opatřil, který bezmocného brankáře hostí překonal v 66.min. potřetí. Domácí měli ještě několik dobrých šancí, ale za tohoto stavu se k zakončení dostali i hosté, které dvakrát vychytal spolehlivý Ognyanov. Přesto v úplném závěru v 89. min. přišel o čisté konto, když ho z hranice šestnáctky bombou z voleje překonal havířovský Lisický a upravil tak na konečných  3 : 1. Na zaslouženém vítězství domácích to však již nic nemohlo změnit.
    Předvedený výkon našeho mužstva je tou nejlepší pozvánkou na další utkání na našem stadionu.
Sestava:   Ognyanov – Macíček Pavel, Malina, Javorek, Kiss Farkas - Kalich (71.Macíček Jakub), Švec, Juříček, Krčula (83.Uhlíř) – Opatřil, Lokša (78.Smolarčík).
Dále připraveni: Nippert (po zranění), Pokorný, Fertál, Tichánek
Rozhodčí:  Galásek Michal – Šamárek Jan, Šafrán Daniel          Delegát FA: Šalata Jiří