04.06.2016 FK NOVÝ JIČÍN - SLEZSKÝ FC OPAVA B 1:2 (0:1)

05.06.2016 13:00
V předposledním utkání tohoto ročníku divize, posledním na domácím trávníku, museli  domácí fotbalisté, v sestavě bez zraněného Švancera a vykartovaného Maliny,  od úvodních minut odolávat tlaku soupeře, který nastoupil hned se třemi hráči s prvoligovými zkušenostmi a dvěma ze soupisky druholigového áčka. Hosté už po dvou minutách hry ukázali, jak by mohla jejich hra vypadat, když si vytvořili velkou šanci ke skórování po rychlém brejku Jurečky se zpětnou přihrávkou na Uvíru, který však, naštěstí pro domácí, střílel z dobré pozice nad branku. Poté, co se domácí dostali dvakrát do pokutového území hostí, ale nic z toho přes pozornou obranu nedotáhli ke gólu, vyřešil Šrom i s trochou štěstí situaci po hlavičce Hrabiny z blízka, aby o sedm minut později již kapituloval. Stalo se poté, co si na dlouhý lehký míč Dřizgeviče od půlící čáry přes obranu naběhl Jurečka, který špičkou kopačky obhodil domácího brankáře - 0:1.  Přestože byli hosté důraznější na míči, lépe kombinovali se  snahou využívat každé nepřesnosti ve hře domácích k útočení, přišla první dosti velká, ale promarněná šance domácích k vyrovnání, když Švec našel krásnou přihrávkou mladíka Staňka, ten však již v pokutovém území  volil místo přímé střely z dobré pozice přihrávku na Lokšu, která byl obranou hostí zlikvidována. Do poločasu se hra vyrovnala, domácí však nevyužili nic z rohového kopu ani z přímého kopu Farkase, na druhé straně se již skoro na cestě do šaten vyznamenal Šrom, který vyboxoval bombu Kuzmanoviče.
Neuběhly ani dvě minuty druhé půle, když na ukazateli svítil stav 0:2. Stalo se poté, co si střelec vedoucí branky Jurečka naběhl na přihrávku, prodral se docela lehce mezi dvěma domácími obránci a lehkou střelou ze dvanácti metrů překonal Šroma podruhé. Domácí se poté sice snažili o změnu stavu, ale jejich převážně dlouhé nakopávané míče směrované většinou směřující na Lokšu, nenašly u zadáků hostí „pochopení“ nechat domácího kanonýra vyniknout. Gólu se však novojičínští přesto dočkali, když nejdříve brankář Lesák bravurně vyrazil na roh míč z přímého kopu Lokši, aby se  po jeho rozehrání dostal míč k Hrubému, který střelou z patnácti metrů překonal vše, co mu stálo v cestě - 1:2. S ubývajícím časem se obraz hry domácích moc nezměnil, byla sice vidět snaha o vyrovnání, ale to bylo málo, co by k tomu mohlo vést. Dvanáct minut před koncem ta příležitost přece jen přišla, jenže nebyla využita, když střelu Fertála, po přihrávce od Lokši, vytěsnil brankář Lesák mimo tyč na roh. Když z poslední akce domácích minutu před koncem skončila po přímém kopu Farkase hlavička kapitána Švece  místo v síti, tak nad brankou, museli  domácí spolknout po deváté v sezóně hořkost porážky a dá se říci docela zasloužené, odpovídající průběhu hry. Pro Nový Jičín tak pravděpodobně zůstane po skončení soutěže konečné 5. místo.
Nový Jičín: Šrom - Kalich, Farský, Nippert, Farkas - Staněk (70. Seidler), Juříček, Švec, Hrubý (84. Horák) - Fertál, Lokša.
Branky: 54. Hrubý - 19. a 47. Jurečka, ŽK: 0 - Dřizgevič, rozhodčí: Kondler - Polanský, Kološ, diváci: 115.