03.10.2015 FC Dolní Benešov - FK Nový Jičín 0:2 (0:0)

03.10.2015 19:00

Novojičínský celek, který v předchozích třech utkáních  bodoval naplno, nastoupil na hřišti osmého celku tabulky v poněkud, oproti poslednímu zápasu, netradiční „domácí“ sestavě bez hráčů Frýdku-Místku a i tak si od tradičního soupeře odvezl tři body za výhru, čímž prodloužil vítěznou sérii na čtyři utkání. Domácí vstoupili do zápasu velmi razantně a už ve třetí minutě musel Šrom s námahou vyrážet střelu Labudy, což bylo na další dlouhé minuty  z jejich strany vše, protože iniciativu převzali hosté. Jejich první gólová akce přišla po deseti minutách, kdy  Smolarčík vystihl na půli špatnou rozehrávku soupeře, dal míč Lokšovi, ale jeho střelu k tyči domácí brankář chytil, stejný hráč pak přišel o míč na hranici šestnáctky, když se chystal střílet. Oba celky vycházely ze zajištěných obran, hrálo se skoro jen mezi šestnáctkami, bez nějakých vážnějších brankových šancí. Domácí se poněkud vymanili z tlaku hostí až po dvaceti minutách hry, kdy nejdříve Šrom vyboxoval míč z přímého kopu skoro z půli hřiště, poté vyřešil i za pomoci obránců několik rohových kopů, aby zmařil největší šanci včasným vyběhnutím proti Adamíkovi, který střílel naštěstí vedle. Necelých deset minut před přestávkou kopal Švancer přímý kop, který byl odražen, aby přišla poté  velká šance nejdříve Lokši, jehož střela byla sražena, míč se dostal ke Smolarčíkovi, ale ani ten se v šestnáctce proti obraně neprosadil.
    Druhou půli zahájil přímým kopem brankáři Molnár, z protiútoku mířila střela Radeka do boční sítě Šromovy svatyně. V zápětí poté, co skončil postupný útok hostí na  domácí obraně, se už hosté mohli radovat z vedoucího gólu. Ten přišel po krásné rychlé kombinační akci, kterou založil u postranní čáry Kalich, k němuž se dostal míč znovu po několika přihrávkách spoluhráčů, aby po naběhnutí do pokutového území domácích překonal i s tečí obránce brankáře Kolenka - 0:1.  Pak přišly během dvou minut ještě další dvě pěkné akce hostí, jejichž aktéry byli nejdříve Smolarčík s Lokšou, ale bez úspěchu, stejně jako skončil Lokšův individuální průnik až do pokutového území domácích.  Až poté se poněkud zapotil Šrom, který musel vyboxovat míč z rohového kopu a po dalším rohu vyřešil i určitý závar před svojí brankou. Po dvaceti minutách hry přišly dvě akce, které mohly rozhodnout o utkání. Nejdříve se odhodlal kapitán Švec k velkému sólu přes obránce Moravce, dal míč volnému Smolarčíkovi, který však poslal brankáři jen slabou střelu, s níž neměl pražádnou práci. Po této akci přišel rychlý brejk domácích až do pokutového území hostí, kde pár kroků od branky zabránil Švancer obětavým zákrokem ve skluzu střele Klingera do Šromovy sítě, když se domácí diváci dožadovali penalty, rozhodčí to však posoudil „normálně“. To už ale začali mít více navrch domácí, kteří se stále více tlačili před šestnáctku hostí. Po ztrátě míče  na půli přišel rychlý protiútok s bravurním zásahem Šroma, pak přišel špatný zásah domácích na půli hřiště, z něhož poslal poslal Smolarčík kolmou přihrávku Lokšovi, avšak byla dlouhá a  brankář Kolenko byl rychlejší, za minutu dal Smolarčík míč Juříčkovi, který jej poslal opět nabíhajícímu Lokšovi, jeho střelu vyrazil brankář na roh. S ubývajícím časem tlak domácích sílil, Šrom zasahoval před Klingerem, avšak na druhé straně byl po přihrávce střídajícího Farkase sražen v rohu hranice šestnáctky pronikající Švancer, z přímého kopu hosté nic nevytěžili. Domácí byli docela blízko k vyrovnání po přímém kopu Haase, ale domácí hráč trefil odražený míč Šromem jen na tyč branky Šroma, který si v samotném závěru poradil s několika velmi ošemetnými situacemi před svojí brankou zejména po rohových kopech. Když už na ukazateli svítila devadesátka, přišel do otevřené domácí obrany rychlá akce hostí při níž dal Farkas míč Smolarčíkovi, ten jej neprodleně poslal Švancerovi, který se uvolnil přes obránce, aby z jeho nezištné přihrávky neměl Kalich z hranice šestnáctky problém  pravým „angličákem“ přidat rozhodující gól - 0:2. Když ve dvouminutovém nastavení vyrazil Šrom míč z kopačky Juchelky a chytil u tyče i další střelu domácích, mohli se hosté docela zaslouženě radovat z vítězství.
Trenér Jan Pejša: „Odjížděli jsme sem s tím, že domácí mají na svém hřišti kvalitu, mužstvo je silné na balónu, rychlostně jsou útočníci dobře vybavení, ještě kvalitní standartní situace, takže  jsme se na to připravovali, což se potvrdilo. Začátek utkání nebyl z naší strany ideální, byl to ještě poněkud ospalý výkon, ale postupem času jsme se dostali do hry, měli jsme tam několik náznaků šancí, které jsme k naší smůle neproměnili. Domácí měli do poločasu jednu šanci, když po dlouhém nákopu šel jejich hráč sám na branku, naštěstí netrefil.  O přestávce jsme si něco řekli a do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, byli jsme dříve na míči, chodili jsme do kombinace, což vyvrcholilo po pěkné kombinační akci gólem Honzy Kalicha. Poté jsme ještě několik minut pokračovali v té aktivní hře, po postupem času začal soupeř nakopávanými míči  na útočníky získávat převahu se spoustou standartních situací a hodně hrozil a chvílemi i díky Rosťovi šromovi i s trochou štěstí jsme, neinkasovali. Tohle jsme si mohli odpustit, protože  jsme měli tři čtyři výborné příležitosti, kdy jsme šli v přečíslení dva či tři na jednoho, ale naší laksností  a špatným řešením těchto situací jsme se  o to dát druhý gól připravili. Naštěstí se v samém závěru po jedné z brejkových situací dostal míč ke Kalichovi, který dal na dva nula a bylo rozhodnuto.“

Nový Jičín: Šrom - Molnár, Malina, Farský, Švancer - Kalich, Švec, Juříček, Urbanovský (74. Farkas) - Lokša, Smolarčík.
Branky: 52. a 90. Kalich
ŽK: Klinger – Malina, Smolarčík
Rozhodčí: Macrineanu – Mikeska, Podhajský
Diváci: 142.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ  Sobota 10. října v 15 hodin FK NOVÝ JIČÍN -  FK VSETÍN

Hlavním sponzorem tohoto utkání bude FORMAN ADAMEC a.s., která věnuje do tomboly hlavní cenu a to poukaz pro dvě osoby na dva dny  s polopenzí v jejich zařízení v hotelu Energetic v Rožnově.