03.09.2016 SK Hranice - FK Nový Jičín 4 :2 (1:1)

03.09.2016 19:55
    Poté co novojičínští fotbalisté neuspěli v předcházejícím kole doma s Valmezem, s nímž prohráli 0:2, jeli k dalšímu utkání s dlouholetým rivalem, který ještě na podzim neprohrál, určitě s cílem podat obdobný výkon jako ve 1. kole Poháru  FAČR, v němž zvítězili v Hranicích vysoko 5:0, což se jim však nakonec nepodařilo, přestože k tomu byli blízko, blizoučko … Běžela první minuta, v níž  se hned po rozehrání dostal míč kolmou přihrávkou od Opatřila k Lokšovi, který si v souboji s vybíhajícím brankářem Tomečkem bez problémů poradil - 0:1. To byl začátek „jako z říše snů“, který mohl novojičínské dostat ke kýženému cíli. Zatímco domácí byli tímto gólem velmi zaskočeni, hosté se snažili dále o přidání druhého zásahu. Blízko k němu měl ve dvanácté minutě Juříček, který  však nedosáhl na prudkou přihrávku Farkase, o deset minut později se sice domácí radovali z vyrovnání,  ale gól Ference nebyl uznán pro ofsajd. Čtyři minuty na to přišla snad „miliónová“ tutovka  Pavla Macíčka, který dostal do domácí šestnáctky krásnou kolmou přihrávku od Lokši, ale trestuhodně ji zahodil, když míč z jeho kopačky mířil těsně vedle tyče. Na konci první půlhodinky přišla další „tutovka“ hostí, po níž to mohlo být už podruhé dva nula, jenže ani ta nebyla využita poté, co se po přihrávce od Macíčka dostal míč k nabíhajícímu Lokšovi, jehož poměrně slabou střelu k tyči domácí gólman chytil. A znovu platilo i v tomto utkání nepsané pravidlo „nedáš dostaneš“, když chvíli na to přišlo domácí autové vhazování, z něhož se míč dostal k Šišlákovi, jehož prudký centr do pokutového území hostí narazil na ruku Pokorného, což rozhodčí posoudil na pokutový kop, který proměnil domácí kanonýr Ference - 1:1.  Krátce před odchodem do šaten měl další velkou příležitost dát gól  po centru Macíčka Kalich, ale jeho střela „placírkou“ pár metrů od branky skončila bohužel mimo branku, hned poté byl po rohovém kopu Farkase v další obrovské šanci volný Švec, ale míč z jeho kopačky skončil vysoko nad brankou.
    Z pokračující docela oboustranně opatrné hry, vycházející se zajištěných obran i od začátku druhého poločasu, se gólu dočkali po čtvrthodině hry  domácí, když se k nedůsledně bráněnému Ferencovi dostal po rozehraném přímém kopu  odražený míč  a bylo to 2:1.  Zatímco domácí vedoucí gól docela uklidnil, hosté si vytvořili herní převahu, z níž se snažili dostat se alespoň k vyrovnání. Po centru Uhlíře hlavičkoval  Kalich před brankou brankáři, další šanci měl Juříček, jehož nebezpečnou střelu vyškrábl domácí gólman na roh. Co byla platná převaha hostí, když se krátce poté  domácí radovali potřetí. Po zaváhání obrany, musel zasahovat proti útočníkovi pronikajícímu do otevřené obrany daleko mimo pokutové území i za cenu žluté karty brankář Klepek, aby se po rozehraném přímém kopu Čápem prosadil tentokrát hlavičkou potřetí v utkání Ferenc - 3:1.  Hosté i přesto dále tlačili, za což byli odměněni druhým gólem střídajícího Smolarčíka střelou k tyči ze dvaceti metrů pět minut před koncem - 3:2. Avšak z jejich dalšího tlaku přišel místo vyrovnání tři minuty před koncem čtvrtý zásah domácích, o který se postaral Šigut, který proměnil svoje sólo, když se k němu dostal míč po nepřesné rozehrávce stopera Maliny - 4:2. Vcelku, podle průběhu hry a šancí   nezasloužená prohra, dostala tým Nového Jičína se ziskem pouhých tří bodů z pěti utkání na předposlední místo tabulky.
Nový Jičín: Klepek - Pokorný,  Malina, Švec, Farkas - Kalich, Jiříček, Pavel Macíček, Opatřil, Uhlíř (70. Smolarčík)  - Lokša.
Branky: 32. (p.k.), 58. a 78. Ferenc, 87. Šigut - 1. Lokša, 85. Smolarčík, ŽK:  Šigut, Kuchař - Lokša, Uhlíř, Klepek, Juříček, rozhodčí: Řezníček - Chlevišťan, Páral, diváci: 116.
Trenér Trávník: „Zápas jsme začali velice dobře, když jsme již v první minutě dali gól a ještě další čtyři tutovky jsme v prvním poločase nevyužili a zbytečně jsme z penalty  inkasovali na jedna jedna. A ve druhé půlce snaha byla, kluci chtěli, bojovali, ale vytvořili dvě hrubé chyby, které domácí potrestali. Naštěstí jsme dali kontaktní   gól a věřili jsme, že alespoň vyrovnáme, což by mohl být příznivý výsledek, který jsme potřebovali, ale to se bohužel nepodařilo.“