03.06.2017 FK Nový Jičín - 1. BFK Frýdlant 0:3 (0:2)

03.06.2017 20:18

Na novojičínském stadionu svítila na ukazateli skóre  90. minuta a  stav 0:3, což znamenalo, že domácí fotbalisté nenavázali na vynikající sérii třinácti jarních utkání bez prohry a odešli tentokrát ze svého stadionu v utkání se 14. celkem tabulky poraženi. A dá se říci, že poměrně „zaslouženě“, když si v průběhu celého utkání v podstatě nevytvořili ani jednu vyloženou příležitost ke vstřelení gólu. Možná mohlo být vše jinak, pokud by po deseti minutách hry nestřílel z dobré pozice Opatřil ne do sítě, ale vysoko nad branku, protože o chvíli později přišel rychlý protiútok hostí, který domácí obrana napoprvé špatně odvrátila,   střelu Huvara Ognyanov ještě vyrazil, avšak míč se dostal na kopačku volného Mandičáka a ten jej poslal bombou z blízka „pod víko“ branky domácích - 0:1. Domácí i poté hráli zejména vzadu do šířky, zdlouhavě kombinovali a jejich náznaky hry dopředu, končily téměř pokaždé na nepřesných přihrávkách nahrávajících hostům k rychlým protiútokům. Domácí kanonýr Lokša, se dostal k první přímé střele ze hry po docela dobré, ale jedné z mála kombinačních akci, až po půlhodině hry, ale míč z jeho kopačky mířil vedle branky Čecha. Několik málo minut před přestávkou přišel po nedotaženém útoku domácích se ztrátou míče na půli hřiště rychlý brejk hostí, z něhož se přesnou křížnou střelou pod břevno krásně trefil Šigut - 0:2.
    Od úvodu druhé půle se zdálo, jakoby se domácí z nepříznivého stavu vzpamatovali a začali útočněji. Po rohovém kopu skončila hlavička Javorka z dobré pozice nad brankou, vedle ní skončila i dalekonosná střela kapitána Švece, Lokšovu bombu brankář Čech vyrazil, ale dorážka se již domácím  nepovedla. Zatímco hosté již s dvoubrankovým vedením  hráli docela klidně, domácí dále kupili chyby zejména v přihrávkách a tak se v podstatě ani k žádné gólovce nedostali. S blížícím se závěrem utkání poslal domácí trenér do hry místo Farkase Nipperta a místo Kalicha Fertála, ale ani tyto změny k dosažení branky nevedly, naopak Nippert musel s námahou likvidovat po rychlém útoku nebezpečnou střelu Kratochvíla. Krátce poté, co po dalším rychlém brejku hostí střílel Šigut naštěstí pro domácí vedle, přišel třetí „zářez“ do domácího sebevědomí, o nějž se po nedůrazném obranném zákroku postaral střídající Svatonský, který neměl z hranice pokutového území žádný problém překonat Ognyanova - 0:3.   Když se do konce utkání, i přes domácí jakouž takouž snahu o alespoň zkorigování stavu nic na hřišti „vážnějšího“ nepřihodilo, skončilo předposlední utkání sezóny jejich první jarní ztrátou všech bodů. Škoda, ale i v tomto utkání platilo, že nemusí být vždy posvícení …tentokrát číslo „13“, znamenající třináctý jarní zápas, nebylo pro domácí tím šťastným. I přes prohru a remízu Havířova v Petrovicích, si Nový Jičín udržel před posledním utkáním výborné 3. místo v tabulce.
Nový Jičín: Ognyanov - P. Macíček, Malina, Javorek, Farkas (46. Nippert) - Kalich (60. Fetál), Švec, Juříček, Krčula (85. Uhlíř) - Opatřil, Lokša.
Branky: 0 - 12. Mandičák, 41. Šigut, 77. Svatonský, ŽK: Malina – Biale, rozhodčí: Vojáček – Koláček,  Slaminka, diváci: 220.