03.04.2016 FK Nový Jičín - FC Odra Petřkovice 0:1 (0:1)

03.04.2016 21:30

Hosté, kteří prohráli první jarní utkání na hřišti posledních Velkých Karlovic hladce 3:0 a spokojenost jejich trenéra nebyla až taková ani po minulém domácím, i když vyhraném zápase s Novými Sady, nastoupili v nedělním slunečném  dopoledni na novojičínský trávník za docela slušné návštěvy s puncem suverénního lídra soutěže a netajili se tím, že chtějí i v tomto utkání bodovat, což byl samozřejmě i cíl domácích fotbalistů. Krátce před koncem první desetiminutovky si hosté vypracovali dosti velkou šanci ke skórování, ale jejich nejlepší střelec Maceček příležitost v pokutovém území domácích nezužitkoval. Krátce poté, co se pěkně individuálně uvolnil Švec a z jeho přihrávky na sedm metrů před branku vyrazil brankář Buček nad  břevno střelu Lokši, kopali hosté přímý kop, po němž se, s pravděpodobným faulem Buriana na Švancera, dostal odražený míč k volnému Václavíkovi, který střelou ze čtrnácti metrů prostřelil vše, co stálo míči v cestě do sítě Prepsla - 0:1. Asi po deseti minutách převzali iniciativu domácí a začali se stále tlačit před pokutové území hostí, kteří se více méně zaměřili téměř na obranu s možností využít nepřesností domácích k rychlým brejkům. Velmi dobrou příležitost k vyrovnání měl Lokša, který  dostal dlouhý míč, na hranici pokutového území si „udělal“ obránce, ale jeho střela byla tečována  na roh, dvě minuty na to si domácí vytvořili další nebezpečnou situaci v „šestnáctce“ hostí, aby do třetice přišla krátce po půlhodině hry „supertutovka“ domácího kanonýra Lokši, který dostal krásný míč od brankáře Prepsla přes obránce, jenže nebylo mu přáno vyrovnat, když přehodil technickou střelou vyběhnuvšího gólmana Bučka i jeho branku. Po dalších třech minutách to byl opět Lokša, který dostal krásný centr od Slaninky, ale jeho hlavička skončila těsně vedle tyče branky Bučka. Do přestávky měli domácí ještě po akci Farkase se Slaninkou rohový kop, ani po dalším centru Slaninky Lokša netrefil přesně, aby již „na cestě“ do šaten poslal po přímém kopu Farkase Farský  míč vysoko podél branky do zámezí.
    Jak domácí náporem první půli skončili, tak také začali i druhý poločas.  Farkasův roh vyrážel Buček nad břevno, poté střílel Kalich po individuálním průniku slabě podél branky do zámezí, Juříčkův průnik vyřešil faulem na místě „malého rohu“ brankář Buček, přímý kop zůstal nevyužit a hosté tlaku odolali. Ze stálého tlaku si domácí  vytvořili docela slušnou převahu avšak stále bez efektu. Nedokončena zůstala pěkná kombinační akce, pak sice z ojedinělé akce hostí bravurně zasáhl Prepsl proti střele Poláška, na druhé straně si stejně poradil Buček po přímém kopu Farkase, po krásném centru Slaninky mířila hlavička Lokši asi pět metrů vedle tyče branky hostí, poté Buček vyboxoval míč  po dalším rohovém kopu vybojovaném po akci Lokši. To se už hosté ponejvíce jen bránili, výjimkou byla akce čtvrt hodinky před koncem, kdy se dostal do domácí „šestnáctky“ Maceček, ale obrana byla na místě. S ubývajícím časem se hráči vedoucího týmu soutěže stále více uchylovali k nesportovnímu zdržování včetně svého brankáře. V závěrečných minutách vyvinuli domácí obrovský tlak, vrhli vše do útoku, do šestnáctky hostí se vydal několikrát pomoci svým spoluhráčům i brankář, hosté si však, i po tříminutovém nastavení, své nezasloužené vedení pohlídali.
Trenér Jan Pejša: „Bohužel jsme neproměnili naše šance z prvního poločasu a to rozhodlo. Když doma nedáme gól, těžko můžeme doufat v lepší výsledek. V závěru už to je vždycky křeč. Ale podle mě rozhodčí hrubě ovlivnil utkání, protože gólu soupeře předcházel jasný faul na Švancera. Když se pak ze druhého poločasu hraje sotva polovina, protože soupeřovi hráči věčně polehávají, tak to potom nemůže mít člověk z fotbalu radost.“
Nový Jičín: Prepsl - Švancer, Malina, Farský, Farkas - Kalich (78. Fertál), Švec, Juříček, Slaninka - Krčula, Lokša.
Branka: 15. Václavík, ŽK: Juříček, Farský, Malina, Lokša - Baranek, Pelán, Neumann, rozhodčí: Mrázek - Batík, Mikula, diváci: 240.