01.11.2014 FK Nový Jičín - SK Hranice 1 : 3 (1:2)

01.11.2014 17:00

Po neúspěšném výsledku v předcházejícím kole ve Slavičíně, nastoupili hráči Nového Jičína odhodláni, i bez čtyř hráčů základní sestavy, podat co nejlepší výkon a svého dlouholetého soupeře z předních míst tabulky porazit. A úvod o splnění jejich předsevzetí i nasvědčoval, když se po devíti minutách hry ujali vedení poté, co nejúspěšnější střelec Lokša, přeloboval po přihrávce od Cigánka, vyběhnutého brankáře Tomečka - 1:0. Jenže o sedm minut bylo vše jinak, neboť po nedůrazném obranném zákroku, se míč dostal po přihrávce od Chrastiny na čáru šestnáctky k volnému Šišlákovi, který neměl žádný problém „uklidit“ jej k tyči Šromovy branky - 1:1. Poté se hrála oboustranně docela útočná hra, z níž vzešly na obou stranách docela solidní akce ke vstřelení branky. Z nich stojí za zmínku tvrdá střela Lokši, která šla jen několik centimetrů nad břevno branky hostí, na druhé straně vyrážel Šrom nebezpečný centr Čápa, další střela Lokši skončila vedle branky, Šrom musel zasahovat před na míč nabíhajícím Lee, gól nepřinesl ani přímý kop Pleška, končící mimo branku. Když už se snad domácí viděli v šatně na přestávce, přišla pro ně nečekaná sprcha v podobě druhé branky v jejich síti. Postaral se o ni nejlepší střelec hostí, vytáhlý  Kušner, který nikým neatakován pár kroků od branky dostal míč od brankové čáry od Lee a bombou jej zasunul „pod víko“ Šromovy „svatyně“ - 1:2.
    Neuběhlo moc času od návratu mužstev do 2. poločasu a už to mohlo být pro domácí ještě horší, to když Plešek poslal špatnou zpětnou  rozehrávkou do šance hbitého  Lee, ten ji však naštěstí neproměnil, ale bylo to pro domácí, u nichž byla viditelná velká snaha po změně stavu, velké varování.  Hrálo se i dále nahoru dolů, domácí však v dobývání branky hostí dosti brzdilo velké množství  nepřesných přihrávek, čehož využívali hosté ke stálým atakům na branku Šroma. Z nich byly nebezpečnější zejména bomba Vyka jen do boční sítě a střela Lee přes hlavu v šestnáctce mířící těsně nad branku.  Ale snažili se i domácí. Po akci Lokši  střílel Neumann těsně vedle, na druhé straně se zaskvěl Šrom, který bravurním zákrokem zneškodnil střelu Hoffmanna zblízka, po delším obléhání branky hostí, se dostali domácí k rohovému kopu, po jehož rozehrání zastavilo hlavičku Smolarčíka jen břevno Tomečkovy branky. Ubíhající minuty hry přinesly další šance domácích na vyrovnání, ale nevyužiy zůstaly především Rybaříkův přímý kop ze sedmnácti metrů a následná umístěná střela Lokši, kterou Tomeček bravurně vyrazil. Velkou snahu domácích po alespoň vyrovnání, zhatil sedm minut před koncem velký kiks obránce Maliny při rozehrávce, kterého využil Lee k samostatnému útoku na Šroma, jemuž nedal žádnou šanci vyniknout - 1:3. „Labutí písní“ tohoto utkání byla pro domácí v poslední  minutě střela Rybaříka z přímého kopu, která orazítkovala jen tyč branky hostí a „dílo bylo dokonáno“ … Pátá prohra na domácím pažitu v podzimní části, nevěstí pro Nový Jičín pro jarní část nic dobrého, přestože je ve hře ještě možnost bodově si „přilepšit“ v posledních dvou utkáních ve Frýdku-Místku s Lískovcem a na půdě lídra tabulky Petrovic.

Sestava :     Šrom - Molnár, Malina, Cigánek, Plešek - Neumann (88. Dědič), Kalich, Rybařík, Novotný (74. Nippert) - Smolarčík, Lokša.
Branky:        9. Lokša - 16. Šišlák, 43. Kušner, 83. Lee
ŽK:                Rybařík, Novotný - Kušner, Kundrát, Hoffmann, Málek
Rozhodčí:   Richtár - Těšina, Záloha
Diváci:         120

Trenér Alois Holub: „Tak samozřejmě, že  naše utkání doma v této podzimní sezóně jsou žalostná, protože je dnešní porážka další na domácí půdě, což je velmi nepříjemné. Já si myslím, že vše rozhodl vyrovnávací gól Hranic po hrubé chybě Rybaříka, který  ztratil balón na polovině hřiště. Bohužel je pravdou, že soupeř měl brejkové situace, které využil. My jsme útočili, dostail jsme soupeře pod tlak do šestnáctky, nastřelili jsme břevno i hráče na brankové čáře, bohužel nebyli jsme schopni dopravit balón do branky a z brejkových situací, jako již po několikáté, nám soupeř utekl a pojistil si vítězství. Takže co k tomu dodat ? Velké zklamání a jak se říká, že „na pos…… i hajzl spadne“ …